Aktualności

Szkoła karate  w Kaliszu, stworzona z myślą o Twoim dziecku zobacz film
Nasz instruktor Tomasz Jeźyk został nominowany do tytułu "Człowiek Roku Wielkopolski 2015". Jeśli chcesz zagłosować wyślij sms o treści: PK.1 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) Cieszymy się że Tomasz Jeżyk jest naszym trenerem w klubie karate w Kaliszu.
Jak co roku od ponad 9 lat spotykamy się wspólnie na Wigilii klubowej. Jest to czas przepełniony radością oraz spotkaniem niekoniecznie w kimonach, czas w którym rodzice poznają instruktorów oraz kiedy instruktorzy poznają lepiej rodziców. Wspólne kolędowanie, to radość z wspólnego dobra jakim jest narodzony zbawiciel. 
Karate Kalisz
Kaliscy karatecy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów PFKKK w Międzyzdrojach. Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach: kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. W Mistrzostwach wzięło udział 150 zawodników z 27 klubów. W konkurencji kata wystartowało 69 zawodników. W konkurencji kumite walczyło 127 zawodników.
Miło jest nam oznajmić iż sukcesy sportowe zawodniczek zostały zauważony przez Wydział Sportu w Kaliszu. Dzisiaj otrzymaliśmy list gratulacyjny od Pana Vce Prezydenta Miasta Kalisza Pana Artura Kijewskiego.
Kaliszanin Tomek Jeżyk na zawodach w stolicy Japonii.O tokijskim metrze, dzięki któremu można regulować zegarek, japońskich zwyczajach i mistrzostwach karate kyokushin z kaliszaninem Tomaszem Jeżykiem rozmawia Piotr Jaworowski.Niedawno wróciłeś z Japonii, ojczyzny karate kyokushin. Jakie wrażenia z pobytu na dalekim wschodzie?- To była moja pierwsza wizyta w Japonii. Udałem się tam na Mistrzostwa Świata w Karate Kyoukushin w kategorii open, które odbyły się w Tokio.
Origami, inaczej sztuka składnia papieru. Korzenie tej sztuki sięgają Chin, a w późniejszym czasie zawitała ona w kraju wiśni. Sztuka ta związana była z ceremoniami religijnymi a w późniejszych czasach przyozdabiano domy. Dzięki tej sztuce; dzieci; młodzież oraz dorośli uczą się cierpliwości, dokładności oraz podstaw geometrii. Na pewno można znaleźć wiele innych pozytywnych cech w których origami rozwija nasze ukryte talenty.
Już niebawem nasi karatecy z Kalisza, wezmą udział w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 Turniej odbędzie się 28 listopada 2015 roku w Międzyzdrojach. Życzymy powodzenia oraz dobrego reprezentowania naszego klubu. 
Spędzenie choćby kilku dni w Japonii to marzenie każdej osoby uprawiającej karate. To marzenie zrealizował właśnie Tomasz Jeżyk z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club. Podczas pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni obserwował on zmagania w ramach mistrzostw świata, a także wziął udział w seminarium prowadzonym przez aktualnego mistrza globu.Karate wywodzi się z Chin, ale to w Japonii wykształciły się poszczególne style tej dyscypliny. Stamtąd również pochodzą najwięksi mistrzowie.
Nasz instruktor karate z Kalisza – Tomasz Jeżyk, był obserwatorem „XI Mistrzostw Świata w karate”, które były rozgrywane w konkurencji Open.  W trakcie tych dwudniowych mistrzostw, najlepiej z polskiej drużyny spisał się Maciej Mazur, który został ósmym karateką na świecie. W konkurencji kobiet, wygrała Węgierka po zaciętej walce z 16 letnią Japonką, która została vce Mistrzynią Świata . Całość turnieju stała na wysokim poziomie technicznym, oraz organizacyjnym.