Aktualności

Kaliszanin Tomek Jeżyk na zawodach w stolicy Japonii.O tokijskim metrze, dzięki któremu można regulować zegarek, japońskich zwyczajach i mistrzostwach karate kyokushin z kaliszaninem Tomaszem Jeżykiem rozmawia Piotr Jaworowski.Niedawno wróciłeś z Japonii, ojczyzny karate kyokushin. Jakie wrażenia z pobytu na dalekim wschodzie?- To była moja pierwsza wizyta w Japonii. Udałem się tam na Mistrzostwa Świata w Karate Kyoukushin w kategorii open, które odbyły się w Tokio.
Origami, inaczej sztuka składnia papieru. Korzenie tej sztuki sięgają Chin, a w późniejszym czasie zawitała ona w kraju wiśni. Sztuka ta związana była z ceremoniami religijnymi a w późniejszych czasach przyozdabiano domy. Dzięki tej sztuce; dzieci; młodzież oraz dorośli uczą się cierpliwości, dokładności oraz podstaw geometrii. Na pewno można znaleźć wiele innych pozytywnych cech w których origami rozwija nasze ukryte talenty.
Już niebawem nasi karatecy z Kalisza, wezmą udział w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 Turniej odbędzie się 28 listopada 2015 roku w Międzyzdrojach. Życzymy powodzenia oraz dobrego reprezentowania naszego klubu. 
Spędzenie choćby kilku dni w Japonii to marzenie każdej osoby uprawiającej karate. To marzenie zrealizował właśnie Tomasz Jeżyk z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club. Podczas pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni obserwował on zmagania w ramach mistrzostw świata, a także wziął udział w seminarium prowadzonym przez aktualnego mistrza globu.Karate wywodzi się z Chin, ale to w Japonii wykształciły się poszczególne style tej dyscypliny. Stamtąd również pochodzą najwięksi mistrzowie.
Nasz instruktor karate z Kalisza – Tomasz Jeżyk, był obserwatorem „XI Mistrzostw Świata w karate”, które były rozgrywane w konkurencji Open.  W trakcie tych dwudniowych mistrzostw, najlepiej z polskiej drużyny spisał się Maciej Mazur, który został ósmym karateką na świecie. W konkurencji kobiet, wygrała Węgierka po zaciętej walce z 16 letnią Japonką, która została vce Mistrzynią Świata . Całość turnieju stała na wysokim poziomie technicznym, oraz organizacyjnym.
Japonia, kraj otoczony wodą, o ukształtowaniu  górzystym, składający się z kilkuset wysepek. Dla osób trenujących sztuki walki ważne miejsce, stolica sztuk walk. Nasz instruktor Tomasz Jeżyk wspólnie z grupą ponad 36 karateków z Polski wziął udział w seminarium karate zorganizowanym przez WKO (World Karate Organization). W seminarium wzięło udział ponad 450 karateków z całego świata. Podczas trzydniowego seminarium Polacy doskonalili kata, kihon oraz taktykę walki.
W dniach 9-11 października 2015 roku odbyło się zgrupowanie szkoleniowe dla trenerów i instruktorów Kyokushin Karate i kickboxingu ( K1) w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale Wielkopolskę reprezentował Tomasz Jeżyk- z Kaliskiego Klubu Kyokushin-kan Karate David Club.
Karate Kalisz Uczą dyscypliny i szacunku.Karate to dyscyplina, którą może uprawiać każdy, nawet kilkuletnie dziecko. Od ponad 10 lat doświadczają tego uczestnicy zajęć w Kaliskim Klubie Kyokushinkan Karate David Club.
Karate Kalisz Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate odbyły się w sobotę w hali kaliskiego Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji. Na imprezę zaprosił Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club.
Mistrzostwa Polski w karate przyciągnęły do Kalisza ponad setkę zawodników z całego kraju, którzy zmierzyli się w konkurencjach kata, czyli pokazie technik oraz kumite, czyli pełno kontaktowych walkach. 
Przeszło stu zawodników z całego kraju zmierzy się w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów ( w kategorii wiekowej 17 i 18 lat) Polskiej Federacji Kyokushin Karate, które w sobotę, 25 kwietnia odbędą się w Kaliszu.Kalisz po raz drugi będzie gościł imprezę rangi mistrzowskiej w karate.